Vítejte v archivu zpráv STAN Plzeň

Otevřeně komunikujeme o všem podstatném z dění ve STAN Plzeň. Jsme rádi, že nás sledujete a sdílíte tyto informace.

Investice na Čtyřce – chybí přehled i strategie

Jaké investice plánuje a realizuje Čtyřka – Městský obvod Plzeň 4? Kde budou, kolik budou stát a kdy to asi bude? Jaké z toho budou benefity pro obyvatele? To jsou všechno věci, které nejsou snadné zjistit, ale v rámci transparentnosti správy věcí veřejných by měly být. Zároveň nám v obvodě výrazně chybí komplexní strategický plán rozvoje, který by tyto investice koordinoval a směřoval. Bez plánu je to jako chodit bez mapy v neznámé krajině: kam jdeme a kdy tam budeme jen tušíme a hrozí, že zalboudíme.

Přečíst více »

Hnutí STAN v Plzni bude součástí čtyřkoalice

Dnes byla uzavřena dohoda, která spěje k vytvoření čtyřkoalice ANO 2011, Pirátů, STAN a PRO Plzeň v Zastupitelstvu města Plzně. Starostové a nezávislí se ziskem 7,70 % hlasů i přes nelehká jednání a rozhodování, dohodli maximum možného pro prosazení programu, který je klíčem k lepší Plzni. Zároveň zástupci všech stran deklarovali, že příští čtyři roky povedou Plzeň bez podpory nezávislých zastupitelů zvolených na kandidátce SPD.

Přečíst více »

Jak správně volit?

Komunální volby klepou na dveře. Proběhnou již tento pátek a sobotu. Budeme rádi, když nám dáte svou důvěru. Jak správně volit? Nejste si jisti? Přečtěte si tento článek.

Přečíst více »

Rozhovor s lídrem STAN Plzeň Alešem Tolarem

Aleš Tolar, dřívější profesí žurnalista, působil v regionální redakci MF DNES i sedm let jako šéfredaktor Deníku. V roce 2018 vkročil do komunální politiky a stal se starostou devátého plzeňského městského obvodu Malesice. V letošních komunálních volbách je lídrem hnutí STAN a kandidátem na primátora města Plzně.

Přečíst více »

Opravit Městské lázně není planý slib

Josefa Bernarda a Aleše Tolara spojuje společná myšlenka – oživit zchátralé Městské lázně na Denisově nábřeží. Přečtěte si, na co se v té souvislosti kandidát na plzeňského primátora ptá a co mu poslanec a náměstek hejtmana odpovídá.

Přečíst více »